To był już III Weekend z technologią informacyjną

Niedawno odbył się III weekend z technologią informacyjną. To świetna impreza organizowana po raz kolejny przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Nauczycieli z Łodzi i regionu.

Agraf chętnie wspiera Centrum i angażuje się w prowadzenie warsztatów. Dbamy o to, aby na naszych warsztatach nauczyciele korzystali z najnowszych rozwiązań oferowanych dla Szkół. Każdy uczestnik miał okazję pracować na cyfrowym laboratorium doświadczalnym GlobisensNajbardziej podobał się nauczycielom krótki spacer dookoła Centrum z laboratorium w ręku podczas, którego mierzyliśmy natężenie światła, dźwięku, temperaturę i wilgotność. Uczestnicy przekonali się jak łatwo i wygonie można pracować z takim nowoczesnym laboratorium. Po powrocie do Sali wszyscy z „wypiekami” na twarzy analizowali pomiary na mapach Google. Aż trudno było ich oderwać i przejść do następnych ćwiczeń.

Drugi warsztat poświęcony ocenianiu kształtującemu i angażowaniu uczniów również cieszył się zainteresowaniem. Nauczyciele mieli okazję osobiście przekonać się jak inaczej może wyglądać lekcja gdy na wiele pytań wszyscy równocześnie mogą udzielić odpowiedzi nie powodując jednocześnie zamieszania czy hałasu. Natychmiastowe wyniki grupy, do których prowadzący natychmiast się odnosi to ogromna pomoc i zaleta tego rozwiązania. A o czym mowa? Oczywiście o systemie do odpowiedzi firmy Turning Technologies gdzie odpowiedzi udziela się prostymi pilotami do odpowiedzi, a zadawanie pytań i statystykę „ogarnia” intuicyjne oprogramowanie.

Otrzymaliśmy piękne podziękowania za nasze warsztaty, ale to my chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim organizatorom za ogromny wkład pracy jaki włożyli w przygotowania i oprawę całego wydarzenia.

To był już III Weekend z technologią informacyjną
Przewiń do góry