Dziesiątki możliwości z robotem edukacyjnym Maqueen

Oto Maqueen – wyjątkowy robot edukacyjny zbudowany w oparciu o popularny microkontroler micro:bit, za którego rozwojem swoją takie koncerny jak BBC i Microsoft. Maqueen uczyni z nauki programowania naprawdę pasjonującą przygodę. Robot dostępny jest również w zestawach do programu Aktywna Tablica.

micro:bit

Głównym komponentem robota jest płytka micro:bit – programowalny mikrokomputer, który powstał z inicjatywy BBC jako narzędzie do łatwiejszej nauki programowania i inspiracja do kreatywnego podejścia w tworzeniu nowych rozwiązań. Projekt odniósł ogromny sukces –  micro:bit używany jest na całym świecie, a baza akcesoriów rozwijających jego możliwości jest stale poszerzana.

Mobilna platforma Maqueen

Osadzenie płytki micro:bit na platformie jezdnej przemieniło kontroler w jeżdżącego, programowalnego robota, który oferuje jeszcze więcej możliwości dzięki dodatkowym diodom i czujnikom. Jego montaż jest na tyle prosty, że robot jest gotowy do użycia w minutę od wyjęcia z pudełka.

Setki dodatkowych akcesoriów

Największą przewagą Maqueen nad innymi robotami jest ogromna możliwość jego rozbudowy. Współpracuje m.in. z elektronicznymi modułami do nauki programowania BOSON, Gravity czy Arduino. Możliwości płytki micro:bit są stale rozwijane przez jej entuzjastów na całym świecie.

MakeCode – Platforma do programowania od Microsoft

Do zaprogramowania robota nie musisz instalować oprogramowania na komputerze. Platforma  Microsoft MakeCode jest dostępna online – wystarczy połączenie z Internetem.

Co więcej użytkownicy mogą kontynuować swoją przygodę z programowaniem w domu, bez sprzętu – dzięki wirtualnemu symulatorowi płytki micro:bit. Kod, zbudowany na domowym komputerze, może być później w szybki i prosty sposób wgrany do robota – wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla i skorzystać z wygodnej funkcji drag’n’drop.

Mind+

Maqueen współpracuje także z Mind+ graficzną platformą do nauki programowania opartą na Scratch 3.0. Platforma, stworzona przez markę DFRobot, obsługuje wszystkie rodzaje czujników i modułów robota oraz powiązane z nim zestawy produktów edukacyjnych.

Dziesiątki możliwości z robotem edukacyjnym Maqueen
Przewiń do góry