nauczycielka korzysta z tablicy interaktywnej i oprogramowania mozaBook

Odbierz bezpłatną licencję mozaBook

nauczycielka korzysta z tablicy interaktywnej i oprogramowania mozaBook

Dla szkół, które od 1 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. zakupiły wybrane modele monitorów lub tablic interaktywnych, przygotowaliśmy bonus w postaci bezpłatnej, półrocznej licencji oprogramowania edukacyjnego mozaBook.  Wystarczy odebrać indywidualny kod (instrukcję znajdziecie poniżej).  Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu. Po upływie bezpłatnego okresu licencja wygaśnie automatycznie, a szkoła nie ma obowiązku zakupu nowej.

Promocja dotyczy zakupu tablic interaktywnych DualBoard, TruBoard, Touch Board Plus oraz monitorów interaktywnych marki Newline. Kod należy aktywować do 31 marca 2019 roku. Odbierzesz go i aktywujesz w kilku prostych krokach. Przygotuj dokumenty zakupu sprzętu i postępuj według instrukcji.

Jak pozyskać kod?

 1. Załóż bezpłatne konto na mozaWeb: formularz rejestracji. Jeżeli masz już konto, to można pominąć ten punkt.
 2. Zarejestruj monitor lub tablice interaktywną: formularz rejestracji
 3. Kod zostanie przesłany na podany adres mailowy
 4. Pobierz oprogramowanie mozaBook
 5. Podczas pierwszego uruchomienia zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu, który otrzymałeś w mailu. Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu.
 6. Gotowe! Przez 6 miesięcy możesz bezpłatnie korzystać z wszystkich możliwości i materiałów oferowanych przez mozaBook.

O mozaBook

mozaBook to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie prezentacyjne do pracy w klasie, zaprojektowane na tablice i monitory interaktywne. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, aplikacjami czy gotowymi zadaniami lub własnymi plikami.

Więcej informacji nt. mozaBook możesz znaleźć na stronie.

Przykład wykorzystania mozaBook w jednej z łódzkich szkół.

Monitor Newline TruTouch RS

Poznajcie monitory interaktywne Newline TruTouch z nowej serii RS

Nowe produkty w naszej ofercie są godnymi następcami sprawdzonych i uznanych na rynku modeli z serii UB oraz FB. Jednocześnie pod względem funkcjonalności są bardzo zbliżone do wyższej serii VN – posiadają aż 20 punktów dotyku, dynamiczne porty USB oraz współpracują z Windows Ink. Największy model z tej serii, jako jeden z niewielu na rynku, ma aż 98 cali!

 

Monitor Newline TruTouch RS

 

W serii RS dostępne są cztery monitory: 98, 86, 75 i 65-calowy. Wszystkie o doskonałej rozdzielczości 4K, która pozwala na atrakcyjną prezentację nawet najbardziej wymagających materiałów wideo. Najważniejsze zmiany w monitorach serii RS:

 • Pełna kompatybilność z narzędziem Windows Ink. Likwiduje konieczność przełączania funkcji, żeby nanieść notatkę lub ją zmazać. Wystarczy dłoń lub pisak do pracy z dokumentami w naturalny i płynny sposób. Monitor interaktywny interpretuje gesty, co znacznie podnosi jakość użytkowania.
 • Dynamiczne porty USB – taki typ portów współpracuje z każdym systemem, dzięki czemu podłączone do monitora urządzenie zewnętrzne jest dostępne dla komputera OPS czy wbudowanego Androida.
 • 20 punktów dotyku
 • Nowa nakładka systemu Android – teraz uruchamiając monitor interaktywny od razu dostępna jest informacja, które źródła sygnału są podłączone i w którym miejscu się znajdują. Podobnie jak w wyższych modelach nakładka pozwala na definiowanie własnych skrótów na głównym ekranie. Można ustawić nie tylko skrót do aplikacji systemu Android, ale również do dowolnego źródła sygnału lub do aplikacji systemu Windows.
 • Aplikacja Trucast Exp. – dzięki niej na monitorze można wyświetlić bezprzewodowo zawartość ze swojego telefonu, tabletu i komputera. Pozwala ona na jednoczesne wyświetlanie treści z 4 urządzeń dzieląc ekran na cztery części. Funkcja moderatora ułatwia wybór łączących się urządzeń, aplikacja wspiera Google Cast, Air play oraz MirrorOp.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli: Monitor Newline TruTouch TT-9818RS 98’’, Newline TruTouch TT-8618RS 86’’, Newline TruTouch TT-7518RS 75”, Monitor Newline TruTouch TT-6518RS 65”.

Monitory serii RS są następcami modeli UB i FB, które nie będą już dostępne w sprzedaży.

Grafika promująca Huddle for Good. Zawiera miejsce i dzień wydarzenia - 20 listopada, Cinema City Arkadia

Agraf i Newline na konferencji Huddle for Good

Listopad jest dla nas bardzo pracowity – 20 listopada, pod szyldem Newline, weźmiemy udział w pierwszej polskiej edycji Huddle for Good.  Na zaproszenie organizatora, czyli MindShare Poland,  Newline został partnerem FunParku Technologicznego.

Na naszym stoisku będziecie mieć  niecodzienną okazję przetestowania supernowoczesnego 86-calowego monitora Newline TruTouch X9. Eksperci Agraf i Newline przedstawią korzyści, jakie monitory interaktywne oferują  firmom w zakresie prezentacji, videokonferencji i współpracy zdalnej. Pokażemy Wam  m.in.,  czym jest Optical Bonding, czy można pisać po monitorze zwykłym ołówkiem i  jakie możliwości oferuje 20 punktów dotyku.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej nt. serii monitorów ze zintegrowanym rozwiązaniem do wideokonferencji, burzy mózgów czy interaktywnych prezentacji doskonale wpisujących się w ideę  Unified collaboration, to zapraszamy do lektury artykułu i wywiadu z Robertem Puszem, przedstawicielem Newline, opublikowanym na portalu AntyWeb: „Surface Hub? Zapomnijcie, Newline pokazuje przyszłość biur i szkół”.

Więcej informacji nt. wydarzenia Huddle for Good znajdziecie na stronie organizatora.

 

boy doing chem experiment

II Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Biologii i Przyrody

Już 9 listopada odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Biologii i Przyrody. Wszystkich uczestników zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska, na którym zaprezentujemy nowoczesny sprzęt z naszej oferty, który pomoże Wam zmienić tradycyjną lekcję w angażujące doświadczenie.

Na naszym stoisku będziecie mogli samodzielnie przetestować nowoczesny sprzęt – czekają na Was m.in. najnowszy monitor interaktywny, mobilne laboratoria przyrodnicze, bezprzewodowe systemy do odpowiedzi oraz dedykowane oprogramowanie wiodących producentów. Pomożemy Wam w wyborze sprzętu, odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Zapraszamy!

Mini komputer - Android PC - X10D

MINI KOMPUTER ANDROID PC – X10D

Rozpoczął się rok szkolny. Dla tych którzy chcą mieć jeszcze więcej ciekawych propozycji dla swoich uczniów na lekcjach i chcą unowocześnić swoją pracownię przedstawiamy mini komputer X10D marki Newline. Wydajny mały komputer pracujący pod kontrolą systemu Android może współpracować z dowolnym monitorem dotykowym Newline i umożliwia instalowanie dowolnej aplikacji ze sklepu Google Play.

Mini komputer - Android PC - X10D

Można wykorzystać w pracy z uczniami doskonale znane z telefonów aplikacje androidowe i jednocześnie obsługiwać je dotykowo.
Zaskocz swoich uczniów już od pierwszego dnia w szkole!
Więcej informacji o Android X10D.

collaboration

WSPÓŁPRACA Z WINDOWS INK

Pisaliśmy już o współpracy monitorów Newline VN i X z Microsoft Ink, pora zobaczyć jak to działa w praktyce. Zobaczcie w jak prosty i płynny sposób można pracować na prezentacji PowerPoint.

Optical Bolding

TECHNOLOGIA OPTICAL BONDING

Zobacz film przedstawiający porównanie monitora wyposażonego w technologię Optical Bonding z monitorem bez tej technologii. Zwróćcie uwagę na elementy wyświetlanie na nich – jak widoczne są pod różnym kontem.

Technologia Optical Bonding zmienia wrażenia podczas korzystania z monitorów interaktywnych niwelując odczucie przestrzeni między palcem a ekranem monitora. Przekłada się to na wygodę obsługi programów na monitorze oraz na dokładność nanoszonych notatek.
Optical Bonding wpływa nie tylko na komfort dotykowej obsługi monitora, ale również oferuje niesamowitą wyrazistość obrazu i bardzo duży kąt widzenia. Dzięki temu nie jest istotne gdzie znajduje się monitor ponieważ każdy uczestnik spotkania będzie miał doskonałą widoczność.

Optical Bonding to technologia w którą zostały wyposażone monitory Newline serii VN oraz X dostępne w naszej dystrybucji.

IdeaMax

IDEAMAX – DO POBRANIA BEZPŁATNIE!

Zarejestruj swój monitor Newline TruTouch (seria IB, FB, UB, VN oraz X) i pobierz bezpłatnie oprogramowanie IdeaMax.Więcej informacji o programie IdeaMax na naszej stronie cyfrowa-szkola.pl

Zarejestruj monitor Newline TruTouch

Turning Point 8 - polska wersja

POLSKA WERSJA TURNING POINT

Turning Point 8 - polska wersja

Na naszej stronie internetowej jest już dostępna nowa, POLSKOJĘZYCZNA wersja programu Turning Point (wersja 8.5.2.3)

Pobierz Turning Point 8 PL

Najciekawsze z nowych funkcji TurningPoint to:

 • Wyświetlenie wszystkich odpowiedzi jakich udzielili uczestnicy w ramach pytania „Krótka odpowiedź” (do tej pory można było wyświetlić tylko 6 najpopularniejszych odpowiedzi) – odpowiedzi zostaną uszeregowane od najczęściej występującej
 • Nowy rodzaj pytania – WordCloud – prezentujący udzielone odpowiedzi w postaci chmury
 • Możliwość wybrania przez prowadzącego wyników i umieszczenie ich na dowolnym późniejszym slajdzie, aby można było je omówić w zaplanowanym momencie prezentacji
 • Portal opinii – umożliwia użytkownikom przesyłanie zgłoszeń dotyczących funkcjonowania bezpośrednio do zespołu ds. Zarządzania produktem.

Aby zaktualizować oprogramowanie należy kliknąć na logo Turning Technologies, które znajduje się na dole głównego interfejsu oprogramowania a następnie na przycisk Check for updates…

Przypominamy również, że po odinstalowaniu poprzedniej wersji i zainstalowaniu nowej należy wybrać odpowiedni region podczas instalacji – Europa/Afryka/Bliski Wschód/Rosja

Więcej informacji o programie TurningPoint 8

 

Windows-Newline

Współpraca Newline interactive z Microsoft

Jest nam niezmiernie miło przekazać Państwu, że Newline Interactive i Microsoft zacieśnili współpracę co wpłynęło na zwiększenie możliwości i jeszcze bardziej intuicyjną obsługę monitorów interaktywnych Newline TruTouch.

Obecnie większość użytkowników wykorzystuje monitory interaktywne pracując z systemem Windows 10 i to z myślą o nich, wychodząc na przeciw tym potrzebom firmy Newline Interactive i Microsoft ze sobą współpracują.
Efektem tego są najnowsze monitory interaktywne Newline TruTouch z serii VN i X wykorzystujące wszystkie możliwości najnowszych rozwiązań Windows w tym bardzo intuicyjne i praktyczne narzędzie Windows Ink. Pracując z programami firmy Microsoft można nanosić w nich odręczne notatki bez stosowania dodatkowych programów. Newline TruTouch rozpoznaje automatycznie używane narzędzie czyli wie kiedy użytkownik np. posługuje się cienkim pisakiem, a kiedy używa palców do przesuwania czy powiększania omawianych stron, a zbliżając pięść może ścierać swoje notatki. Jest to jedynie skrawek możliwości, a jeśli chcesz zobaczyć więcej umów się na prezentację. Zobaczysz prawdziwą moc monitorów interaktywnych Newline TruTouch z serii VN i X.