Baza wiedzy i zastrzyk inspiracji od Labdisc

Nauka z Labdisc będzie jeszcze prostsza – obecni i przyszli klienci, którzy zakupią cyfrowe laboratoria Labdisc otrzymają prezent w postaci 36 scenariuszy doświadczeń dopasowanych do podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych dla szkoły podstawowej! Przygotowujemy pełne scenariusze zawierające teorię oraz szczegółowe instrukcje przygotowania i przeprowadzenia eksperymentu. Materiały w języku polskim, z adnotacją do jakiego punktu podstawy programowej się odnoszą, zostaną udostępnione w październiku.

Zapraszamy do pobrania przykładowego scenariusza, który dostępny jest tutaj. Fizyka, Chemia, Biologia, Środowisko – lista doświadczeń dostępna jest w opisie każdego Labdisc na stronie https://pracownie-przyrodnicze.pl lub https://agraf-it.pl.

Scenariusze to nieoceniona pomoc dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki z nowym laboratorium. Również Ci już zaawansowani znajdą w nich dużą pomoc w realizacji najnowszej podstawy programowej. Scenariusze są gotowym konspektem lekcji. Zawierają cel, teorię dotyczącą omawianego tematu, instrukcję co i jak przygotować do eksperymentu, opis jego przebiegu, przykładowe wyniki, wnioski i propozycje doświadczeń do dalszego zastosowania.

W przypadku, gdy jedna grupa skończy wcześniej swoje doświadczenie, nauczyciel może im szybko zadać kolejne zadanie, korzystając z gotowych opisów.

Dążymy do tego, aby nasi klienci w pełni korzystali z możliwości naszych produktów. Dlatego na naszym kanale YouTube udostępniliśmy filmy instruktażowe pokazujące ciekawe eksperymenty z użyciem Labdisc. We wrześniu uruchomimy również specjalną grupę na Facebooku, w której nauczyciele przedmiotów przyrodniczych będą mogli wymieniać się doświadczeniami oraz pomysłami.

Mobilne laboratoria Labdisc

Labdisc to funkcjonalne laboratoria zamknięte w niewielkim, poręcznym dysku. Kilkanaście wbudowanych czujników oraz możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria czyni z niego wszechstronne, ale proste w obsłudze urządzenie do doświadczeń z chemii, fizyki, biologii i środowiska. Bezprzewodowa obsługa oraz wbudowana pamięć umożliwiają prowadzenie badań również w terenie. Dołączane oprogramowanie Globisens oferuje możliwość tworzenia zaawansowanych wykresów oraz przedstawiania pomiarów na Mapach Google. Więcej informacji znajduje się na stronie www.pracownie-przyrodnicze.pl.

Baza wiedzy i zastrzyk inspiracji od Labdisc
Przewiń do góry